Program

PROGRAMUL CURSULUI DE CAMARADERIE

TEENS – BAIETI 2014

Ziua I

7.30 – plecarea din Gara de Nord Timisoara
12.30 –  sosirea la Arsenal Park
12.30 – 13.30 preluarea camerelor
13.30  – pranzul
14.00 – 16.00 cazarea si program de odihna
16.00 – 17.30 program de piscina / tehnici de autoaparare ( in caz de timp nefavorabil)
17.30 – 18.00 pauza
18.00 –19.30 intalnire de club (cunoastere, formarea echipelor)
19.30  – cina
20.00 – 22.00 fotbal, golf, baschet
22.00 – adunarea in camere, dus, stingerea

Ziua II

8.00 – trezirea, inviorare
8.30 –  micul dejun
9.30 – 12.00 concurs traseu grupele 1,2 / concurs tir cu pistol airsoft grupele 3,4
12.00 – 13.30 seminar theoretic “ Pricipiile camaraderiei la puscasii marini”
13.30 – pranzul
14.00 – 16.00 odihna in camere
16.00 – 17.30  program de piscina / tehnici de autoaparare
17.45 – 19.30 concurs traseu grupele 3,4 / tir cu pistol airsoft grupele 1,2
19.30  – cina
20.00 – 22.00 fotbal, golf, baschet
22.00 – adunarea in camere, dus, stingerea

Ziua III

8.00 – trezirea
8.30 –  micul dejun
9.00 – 11.30 scenariu de orientare si strategie ( concurs pe echipe)
11.30 – 14.00 tir cu arcul grupele 1,2 / tir cu pusca de airsoft grupele 3,4
14.00 – pranzul
14.30 – 15.30 odihna in camere
15.30 – 17.30  program de piscina / tehnici de autoaparare
17.45 –20.00 tir cu arcul grupele 3,4 / tir cu pusca de airsoft grupele 1,2
20.00 –22.00 cina + vizionare de film
22.00 adunarea in camere, dus, stingerea

 

Ziua IV

8.00 – trezirea
8.30 –  micul dejun
9.00 – 13.30 SPA ( piscina cu masaj si jacuzzi, dus aventura, relaxare pe paturi calde, dus cu galeata)
14.00 – pranzul
14.30 – 15.30 odihna in camere
15.30 – 16.30  seminar de teorie “ Notiuni de supravietuire-camuflajul”
16.30 – 18.00 proba practica a seminarului de supravietuire
18.00 – 19.30 relaxare la camera sala de jocuri
19.30 – 22.30 cina si focul de tabara, discoteca
22.30 – adunarea in camere, dus, stingerea

Ziua V

8.00 – trezirea
8.30 –  micul dejun
9.00 – 11.00 concursuri pe echipe ( jocuri)
11.00 – 11.30 pauza
11.30 – 13.00 cum scriu o scrisoare, scrisoarea amintire discutii ( ce mi-a placut si ce nu)
13.00 – 13.30 predarea camerelor
13.30 – pranzul
14.00 – 16.00 vizionarea pozelor , desemnarea echipei ALFA, decernarea diplomelor
16.00 – 17.00  jocuri in sala de jocuri
17.00  – plecarea la gara
22.30 – sosirea in Timisoara

 

PROGRAMUL CAMARADERIE

23-27  Iunie 2014

Ziua I

7.30 – plecarea din Gara de Nord Timisoara
12.30 –  sosirea la Arsenal Park
12.30 – 13.30 preluarea camerelor
13.30  – pranzul
14.00 – 16.00 cazarea si program de odihna
16.00 – 17.30 program de piscina
17.30 – 18.00 pauza
18.00 –19.30 intalnire de club (cunoastere, formarea echipelor)
19.30  – cina
20.00 – 21.30 atelier pictura “ud pe ud”
21.00 – adunarea in camere, dus, stingerea

Ziua II

8.00 – trezirea, inviorare
8.30 –  micul dejun
9.00 – 11.00 concurs cu drezina
11.00 – 13.30 atelier de creatie – felicitari in tehnica  pliarii
13.30 – pranzul
14.00 – 16.00 odihna in camere
16.00 – 17.30  program de piscina
17.30 – 18.00 pauza de uscare J
18.00 – 19.30 seminar de comunicare “ Cum comunic cu prietenii”
19.30  – cina
20.00 – 21.30 vizionare de film in aer liber
21.30 – adunarea in camere, dus, stingerea

Ziua III

8.00 – trezirea
8.30 –  micul dejun
9.00 – 11.30 concurs pe traseu militar ( pentru copii)
11.30 – 12.30 plimbare in natura, orientare cu busola, notiuni de supravietuire
12.30 – 13.30 distractie in parcul de distractii
13.30 – pranzul
14.00 – 16.00 odihna in camere
16.00 – 17.30  program de piscina
17.30 – 18.00 pauza de uscare
18.00 – 19.30 atelier de creatie – realizare de colaje tip vitraliu
19.30 – cina
20.00 – 21.00 fotbal, badminton si alte jocuri pe terenul de sport
21.00 – 22.00  karaoke, discoteca

 

Ziua IV

8.00 – trezirea
8.30 –  micul dejun
9.00 – 11.30 – atelier de decoratiuni pe panza
11.00 – 13.00 concurs pe echipe–  jocuri de comunicare si leadership
13.30 – pranzul
14.00 – 16.00 odihna in camere
16.00 – 17.30  program de piscina
17.30 – 18.00 pauza de uscare J
18.00 – 19.00 seminar: „De ce agresivitatea nu e buna”
19.00 – 19.30 program de distractie in parc
19.30 – 21.30 cina si focul de tabara, discoteca
21.30 – adunarea in camere, dus, stingerea

Ziua V

8.00 – trezirea
8.30 –  micul dejun
9.00 – 11.00 jocuri in aer liber
11.00 – 11.30 pauza
11.30 – 13.00 cum scriu o scrisoare, scrisoarea amintire ( cu desene pentru cei mici), discutii ( ce mi-a placut si ce nu)
13.00 – 13.30 predarea camerelor
13.30 – pranzul
14.00 – 16.00 vizionarea pozelor , desemnarea echipei ALFA, decernarea diplomelor
16.00 – 17.00  jocuri in sala de jocuri
17.00  – plecarea la gara
22.30 – sosirea in Timisoara

 

——————————

PROGRAMUL CURSULUI DE CAMARADERIE

 IULIE 2013

Ziua I

7.30 – plecarea din Gara de Nord Timisoara
12.30 –  sosirea la Arsenal Park
12.30 – 13.30 preluarea camerelor
13.30  – pranzul
14.00 – 16.00 cazarea si program de odihna
16.00 – 17.30 program de piscina
17.30 – 18.00 pauza
18.00 –19.30 intalnire de club (cunoastere, formarea echipelor)
19.30  – cina
20.00 – 21.30 atelier de jucarii de plus
21.00 – adunarea in camere, dus, stingerea

Ziua II

8.00 – trezirea, inviorare
8.30 –  micul dejun
9.00 – 11.00 concurs cu drezina
11.00 – 13.30 atelier de creatie – felicitari in tehnica  quilling
13.30 – pranzul
14.00 – 16.00 odihna in camere
16.00 – 17.30  program de piscina
17.30 – 18.00 pauza de uscare J
18.00 – 19.30 seminar de comunicare “ Cum comunic cu prietenii”
19.30  – cina
20.00 – 21.30 vizionare de film in aer liber
21.30 – adunarea in camere, dus, stingerea

Ziua III

8.00 – trezirea
8.30 –  micul dejun
9.00 – 11.30 concurs pe traseu militar ( pentru copii)
11.30 – 12.30 plimbare in natura, orientare cu busola, notiuni de supravietuire
12.30 – 13.30 distractie in parcul de distractii
13.30 – pranzul
14.00 – 16.00 odihna in camere
16.00 – 17.30  program de piscina
17.30 – 18.00 pauza de uscare
18.00 – 19.30 atelier de creatie – realizare de colaje tip vitraliu
19.30 – cina
20.00 – 21.00 fotbal, badminton si alte jocuri pe terenul de sport
21.00 – 22.00  karaoke, discoteca

Photo 441

Ziua IV

8.00 – trezirea
8.30 –  micul dejun
9.00 – 11.30 atelier de cooking – Facem prajitura J
11.00 – 13.00 concurs pe echipe–  jocuri de comunicare si leadership
13.30 – pranzul
14.00 – 16.00 odihna in camere
16.00 – 17.30  program de piscina
17.30 – 18.00 pauza de uscare J
18.00 – 19.00 seminar: „De ce agresivitatea nu e buna”
19.00 – 19.30 program de distractie in parc
19.30 – 21.30 cina si focul de tabara, discoteca
21.30 – adunarea in camere, dus, stingerea

Ziua V

8.00 – trezirea
8.30 –  micul dejun
9.00 – 11.00 piscina sau jocuri in aer liber
11.00 – 11.30 pauza
11.30 – 13.00 cum scriu o scrisoare, scrisoarea amintire ( cu desene pentru cei mici), discutii ( ce mi-a placut si ce nu)
13.00 – 13.30 predarea camerelor
13.30 – pranzul
14.00 – 16.00 vizionarea pozelor , desemnarea echipei ALFA, decernarea diplomelor
16.00 – 17.00  jocuri in sala de jocuri
17.00  – plecarea la gara
22.30 – sosirea in Timisoara

——————————

Programul “Cursului de camaraderiei”

seriile de fete 2012

Ziua 1 

8.00 – Plecarea din Timisoara cu trenul

12.00 – Sosireala Arsenal Park

12.00 – 14.00 cazarea

14.00 –  pranzul (de acasa)

15.00 – 16.00 odihna

16.00 – 18.00 piscina

18.00 -18.30 cina

18.30 – 20.00 cunoastere, organizare echipe

20.00 – 22.00 vizionare de film

Ziua 2 – ziua SPA

7.30 – 8.00 inviorare

8.00 – 9.00 micul dejun

9.00 – 11.00 traseu militar – concurs

11.00 – 13.30 SPA – piscina interioara, relaxare, plaja

13.30 – 14.00 pranzul

14.00 – 16.00 SPA – dus aventura, sauna, dus cu galeata

16.00 – 18.00 piscina exterioara

18.00 – 19.30 SPA – piscina, relaxare

19.30 – 20.00 cina

20.00 -22.00 fotbal

Ziua 3

7.30 – 8.00 inviorare

8.00 – 9.00 micul dejun

9.00 – 11.00 concurs cu drezina – concurs

11.00 – 12.30 Atelier de jucarii de plus

12.30 -13.30 Seminar: Orientarea cu busola si GPS

13.30 – 14.00 pranzul

14.00 – 16.00 odihna

16.00 – 18.00 piscina

18.00 – 19.30 tir cu pistolul de airsoft – concurs

19.30 – 20.00 cina

20.00 -22.00 – karaoke

Ziua 4

7.30 – 8.00 inviorare

8.00 – 9.00 micul dejun

9.00 – 11.00 scenariu de strategie si orientare – concurs

11.00 – 13.30 tir cu pusca de airsoft – concurs

13.30 – 14.00 pranzul

14.00 – 16.00 odihna

16.00 – 18.00 piscina

18.00 – 19.30 Tir cu arcul – concurs

19.30 – 23.00 cina si foc de tabara

Ziua 5

7.30 – 8.00 inviorare

8.00 – 9.00 micul dejun

9.00 – 11.00 decernarea gradelor, diplomelor, scrisoarea din “armata”

11.00 – 13.00 atelier de bijuterii

13.00 – 14.00 pranzul

14.00 – 16.30 relaxare in sala de jocuri

17.00 – plecarea spre gara

18.00 – plecarea din Orastie

22.40- sosirea inTimisoara

Programul “Cursului de camaraderiei”

seriile de baieti sau fete 2011

Ziua 1
8.00 – Plecarea din Timisoara cu trenul

12.00 – Sosirea la Arsenal Park
12.00 – 14.00 cazarea
14.00 -pranzul (de acasa)
15.00 – 16.00 odihna
16.00 – 19.00 cunoastere, organizare, formarea echipelor
19.00 -20.00 cina
20.00 – 22.00 cinema in aer liber

Ziua 2

7.30 – 8.00 inviorare
8.00 – 9.00 micul dejun
9.00 – 11.00 instructie militara, traseu – concurs
11.00 – 13.00 sedinta de tras cu arcul – concurs
13.00 – 14.00 pranzul
14.00 – 15.00 odihna
15.00 – 17.00 seminar “Testosteron, conflicte violenta… cum le gestionam?” ( baieti)

Sau

“Scorpie sau zana – beneficiile atitudinii pozitive in relatii” ( fete)

17.00 – 19.00 piscina
19.30 – 20.00 cina
20.00 -22.00 vizionare de film, karaoke, jocuri de club

Ziua 3

7.30 – 8.00 inviorare
8.00 – 9.00 micul dejun
9.00 – 11.00 concurs cu drezina – concurs
11.00 – 13.00 piscina
13.00 – 14.00 pranzul
14.00 – 15.00 odihna
15.00 – 17.00 seminar “Notiuni de supravietuire 1”
17.00 – 19.00 tehnici de supravietuire in medii umede
19.00 – 20.00 cina
20.00 -22.00 plimbare si orientare in natura

Ziua 4

7.30 – 8.00 inviorare
8.00 – 9.00 micul dejun
9.00 – 11.00 jocuri militare – concurs
11.00 – 13.00 tir cu arma de airsoft – concurs
13.00 – 14.00 pranzul
14.00 – 15.00 odihna
15.00 – 17.00 seminar “Notiuni de supravietuire 2” – supravietuirea peste noapte
17.00 – 19.00 meci de fotbal sau piscina
19.00 – 21.30 foc de tabara
21.30 – 22.00 pregatire pentru noaptea in aer liber J ( in caz de conditii favorabile)
22.00 – 07.30 noaptea in aer liber

Ziua 5

7.30 – 8.00 inviorare J
8.00 – 9.00 micul dejun
9.00 – 11.00 decernarea gradelor, diplomelor, scrisoarea din “armata”
11.00 – 13.00 discutii, pareri
13.00 – 14.00 pranzul
14.00 – 16.00 pregatirea de plecare
18.00 – plecarea din Orastie
22.40 – sosirea in Timisoara

Programul Cursului ” Camaraderie kids”
18 – 22 iulie 2011

Ziua I

7.30 – plecarea din Gara de Nord Timisoara
12.30 – sosirea la Arsenal Park
12.30 – 13.30 preluarea camerelor
13.30 – pranzul
14.00 – 16.00 cazarea si program de odihna
16.00 –18.00 intalnire de club ( formare de echipe, cunoastere,repartizarea sarcinilor, jurnalul)
18.00 – 19.30 activitati outdoor
19.30 – cina
20.00 – 21.00 activitati de cunoastere outdoor
21.00 – 22.00 atelier de creatie -desen, pictura
22.00 – adunarea in camere, dus, stingerea

Ziua II

8.00 – trezirea
8.30 – 9.00
inviorare
9.00 – 9.30 micul dejun
9.30
11.30 tir cu arcul (outdoor)
11.30 – 13.30 – excursie de cunoastere a imprejurimilor
13.30 – pranzul
14.00 – 16.00 odihna in camere
16.00 – 17.30 program de piscina
17.30 – 18.00 pauza
18.00 – 19.30 seminar de comunicare “ Cum comunic cu prietenii.”
19.30 – cina
20.00 – 20.30 jocuri de echipa outdoor
20.30 – 22.00 atelier de creatie “Povestea mea” – colaj – prezentarea povestii
22.00 – adunarea in camere, dus, stingerea

Ziua III

8.00 – trezirea
8.30 – inviorare
9.00 – 9.30 micul dejun
9.30
11.30 concurs outdoor, traseu militar
11.00 – 13.00 plimbare in natura,
13.30 – pranzul
14.00 – 16.00 odihna in camere
16.00 – 17.30 tiroliana
17.30 – 19.30 concurs cu drezina
19.30 – cina
20.00 – 21.30 atelier de creatie „ Cartea amintire”
21.30 – 22.00 plimbare cu bicicleta
22.00 – dus, stingerea

Ziua IV

8.00 – trezirea
8.30 – micul dejun
9.00 – 11.30 excursie, orientare cu busola, notiuni de supravietuire in natura
11.00 – 13.00 tehnici de aprinderea focului in natura
13.30 – pranzul
14.00 – 16.00 odihna in camere
16.00 – 17.00 program de piscina
17.00 – 18.30 jocuri de echipa
18.30 – 19.30 seminar: „ De ce agresivitatea nu e buna”
19.30 – 22.00 cina si focul de tabara
22.00 – adunarea in camere, dus, stingerea

Ziua V

8.00 – trezirea
8.30 – micul dejun
9.00 – 11.00 atelier “ Pot fi vedeta TV” – redactarea unei stiri, prezentare meteo
J
11.00 – 11.30 jocuri in aer liber
11.30 – 13.00 cum scriu o scrisoare, scrisoarea-amintire ( cu desene pentru cei mici), discutii ( ce mi-a placut si ce nu)
13.00 – 13.30 predarea camerelor
13.30 – pranzul
14.00 – 16.00 vizionarea fotografiilor si filmuletelor din tabara
16.00 – 17.00 decernarea diplomelor, concluzii
17.00 – plecarea la gara

Daca vremea va fi total nefavorabila, activitatile outdoor vor fi inlocuite cu jocuri de societate cu premii (Bingo pentru copii, Activity, etc.)

Programul Cursului ” Camaraderie kids”

31 ianuarie 2011 – 4 februarie 2011

Ziua I

7.30 – plecarea din Gara de Nord Timisoara
12.30 – sosirea la Arsenal Park
12.30 – 13.30 preluarea camerelor
13.30 –
pranzul
14.00 – 16.00 cazarea si program de
odihna
16.00 –18.00 intalnire de club ( formare de echipe, cunoastere,repartizarea sarcinilor, jurnalul)
18.00 – 19.30 atelier de
creatie -desen, pictura
19.30 – cina
20.00 – 21.00
intalnirea de seara, lucru la jurnalul taberei, jocuri de cunoastere si socializare
21.00 – adunarea in camere, dus, stingerea

Ziua II

8.00 – trezirea
8.30 –
9.00inviorare
9.00 – 9.30 micul dejun
9.30
11.30 atelier de creatie “Povestea mea” – colaj – prezentarea povestii
11.30 – 13.30 – excursie de cunoastere a imprejurimilor
13.30 –
pranzul
14.00 – 16.00 odihn
ain camere
16.00 – 17.30
tir cu arcul(concurs pe echipe)
17.30 – 18.00 pauz
a
18.00 – 19.30 seminar de comunicare “ Cum comunic cu prietenii.”
19.30 – cin
a
20.00 – 20.30 lucru pe echipe, jurnalul taberei
20.30 – 21.30 jocuri de grup ( echipe, respect, loialitate), jocuri de club
21.30 – adunarea
in camere, dus, stingerea

Ziua III

8.00 – trezirea
8.30 –
inviorare
9.00 – 9.30 micul dejun
9.30
11.30 atelier de creatie „ Cartea amintire”
11.00 – 13.00 plimbare
in natura
13.30 –
pranzul
14.00 – 16.00 odihn
ain camere
16.00 – 17.30 tiroliana
17.30 – 19.30 atelier “ Pot fi vedeta TV”
19.30 – cin
a
20.00 – 20.30 jocuri de club (limbaj nonverbal, comunicare)
20.30 – 22.00 vizionare film
22.00 – dus, stingerea

Ziua IV

8.00 – trezirea
8.30 – micul dejun
9.00 – 11.30 atelier de
creatie “Desene pufoase”
11.00 – 13.00 tehnici de aprinderea focului in natura
13.30 –
pranzul
14.00 – 16.00 odihn
ain camere
16.00 – 17.00
seminar: „ De ce agresivitatea nu e buna”
17.00 – 19.00 jocuri de echipa
19.00 – 19.30 lucru pe echip
e, jurnalul taberei
19.30 – 21.00 cina
si focul de tabara
21.00 – adunarea
in camere, dus, stingerea

Ziua V

8.00 – trezirea
8.30 – micul dejun
9.00 – 11.00 finalizarea jurnalului, lucru
in echipa
11.00 – 11.30 jocuri
in aer liber
11.30 – 13.00 cum scriu o scrisoare,
scrisoarea-amintire ( cu desene pentru cei mici), discutii ( ce mi-a placut si ce nu)
13.00 – 13.30 predarea camerelor
13.30 –
pranzul
14.00 – 16.00 predarea jurnalului, vizionarea
fotografiilorsi filmuletelor din tabara
16.00 – 17.00
decernarea diplomelor, concluzii
17.00 – plecarea la gara

In cazul in care timpul va fi favorabil si vom avea zapada, activitatile outdoor vor fi inlocuite cu activitati si concursuri pe zapada.

Daca vremea va fi total nefavorabila, activitatile outdoor vor fi inlocuite cu jocuri de societate cu premii (Bingo pentru copii, Activity, etc.)


Programul Taberei ” Camaraderie de iarna”

28 decembrie 2010 – 1 ianuarie 2011

Tabara are loc la Arsenal Park in apropiere de Orastie, judetul Hunedoara. Arsenal Park este un parc cu tematica militara, avand conditii de cazare si masa la inalte standarde de calitate. Pentru detalii despre locatia taberei dati click aici.

Am fost acolo si in vara si revenim cu drag! De aceasta data tabara este destinata si baietilor si fetelor. Va fi multa distractie, multa competitie, mega petrecere si… un an nou intampinat alaturi de prieteni!

Programul este facut pentru cazul in care nu vom avea zapada 🙂 cel mai rau caz!!
Daca va fi zapada avem si concursuri de sanius, bataie cu bulgari, concurs de oameni de zapada, etc 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziua 1 – 28 decembrie 2010

8.00 – Plecarea din Timisoara cu trenul
12.00 – Sosirea la Arsenal Park
12.00 – 14.00 cazarea
14.00 – pranzul
15.00 – 16.00 odihna
16.00 – 19.00 cunoastere, organizare, formarea echipelor
19.00 – 20.00 cina
20.00 – 22.00 vizionare de film, program de club, disco



Ziua 2 – 29 decembrie 2010

8.00 –9.00 inviorare – tai chi
9.00 –10.00 micul dejun
10.00 – 12.00 initiere in arte martiale – autoaparare
12.00 – 13.30 activitati outdoor – drezina (sau activitati de club, in caz de timp nefavorabil) -concurs
13.30 – 14.30 pranzul
14.30 – 15.30 odihna
15.30 – 17.00 seminar despre artele martiale
17.00 – 19.00 initiere in arte martiale, autoaparare
19.30 – 20.30 cina
20.30 -22.00 vizionare de film, club, disco

Ziua 3 -30 decembrie 2010

8.00 – 9.00 inviorare – tai chi
9.00 – 10.00 micul dejun
10.00 – 11.30 initiere in arte martiale, autoaparare
11.30 – 12.00 pauza
12.00 – 13.30 activitati outdoor – tir cu arcul – concurs
13.30 – 14.30 pranzul
14.30 – 15.00 odihna
15.00 – 17.00 activitati outdoor – traseu militar de iarna, concurs
17.00 – 19.30 seminar “ Intre iubire si ura… in adolescenta”
19.00 – 20.00 cina
20.00 -22.00 vizionare de film, club, disco

Ziua 4 – 31 decembrie 2010

8.00 – 9.00 inviorare – tai chi
9.00 – 10.00 micul dejun
10.00 – 11.00 seminar “Notiuni de supravietuire pe timp de iarna”
11.00 – 13.30 activitati outdoor legate de supravietuirea de iarna
13.30 – 14.30 pranzul
14.00 – 15.00 odihna
15.00 – 17.00 amenajare sala, decoratiuni, muzica, etc
17.00 – 19.00 REVELION – pregatire pentru petrecere
19.00 – PARTY REVELION 2011 ( tombola, concursuri, foc de artificii )

Masa de revelion  contine: aperitiv mai multe feluri, fel principal, salata, garnitura, fripturi, desert, fructe, apa, sucuri ( totul sub forma de bufet suedez)

Ziua 5 – 1 ianuarie 2010

8.30 – 13.30 Ne revenim dupa petrecere – somn J
13.30 – 14.30 pranzul
14.30 – 15.3 0 eliberarea camerelor, bagaje, etc
15.30 – 17.00 discutii, pareri, diplome, premii
17.00 – plecarea la gara
22.30 – sosirea in Timisoara

Programul Taberei “Camaraderie Junior”
1-5 noiembrie 2010

Ziua I

7.30 – plecarea din Gara de Nord Timisoara
12.30 –  sosirea la Arsenal Park
12.30 – 13.30 preluarea camerelor
13.30  – pranzul
14.00 – 16.00 cazarea si program de odihna
16.00 –18.00 intalnire de club ( formare de echipe, cunoastere,repartizarea sarcinilor, jurnalul)
18.00 – 19.30 atelier de creatie –  desen cu tema data
19.30  – cina
20.00 – 21.00 intalnirea de seara, lucru la jurnalul taberei, pe echipe
21.00 – adunarea in camere, dus, stingerea

Ziua II

8.00 – trezirea
8.30 –  micul dejun
9.00 – 11.00 concurs cu drezina sau atelier de creatie – pictura pe pietre, daca timpul este nefavorabil
11.00 – 13.30 jocuri de echipa, jocuri de comunicare (in aer liber sau indoor)
13.30 – pranzul
14.00 – 16.00 odihna in camere
16.00 – 17.30  fotbal, badmington, volei
17.30 – 18.00 pauza
18.00 – 19.30 seminar de comunicare “ Cum comunic cu prietenii”
19.30  – cina
20.00 – 20.30 lucru pe echipe, jurnalul taberei
20.30 – 21.30 mini discoteca
21.30 – adunarea in camere, dus, stingerea

Ziua III

8.00 – trezirea
8.30 –  micul dejun
9.00 – 11.30 atelier de creatie – de pictura pe fata
11.00 – 13.00 plimbare in natura, baby – tiroliana
13.30 – pranzul
14.00 – 16.00 odihna in camere
16.00 – 17.30  activitati recreative, vizitarea parcului, trambulina, jocuri
17.30 – 19.30 atelier de creatie – realizare de costume pentru carnaval
19.30 – cina
20.00 – 20.30 lucru pe echipa, jurnalul taberei
20.30 – 22.00  carnaval, discoteca

Ziua IV

8.00 – trezirea
8.30 –  micul dejun
9.00 – 11.30 atelier de creatie – quilling
11.00 – 13.00 plimbare, concurs –  traseu cu obstacole
13.30 – pranzul
14.00 – 16.00 odihna in camere
16.00 – 17.00  seminar: „ De ce agresivitatea nu e buna”
17.00 – 19.00 jocuri de echipa, plimbare cu bicicleta
19.00 – 19.30 lucru pe echipa, jurnalul taberei
19.30 – 21.00 cina si focul de tabara
21.00 – adunarea in camere, dus, stingerea

Ziua V

8.00 – trezirea
8.30 –  micul dejun
9.00 – 11.00 finalizarea jurnalului, lucru in echipa
11.00 – 11.30 jocuri in aer liber
11.30 – 13.00 cum scriu o scrisoare, scrisoarea amintire ( cu desene pentru cei mici), discutii ( ce mi-a plcaut si ce nu)
13.00 – 13.30 predarea camerelor
13.30 – pranzul
14.00 – 16.00 predarea jurnalului, vizionarea pozelor si filmuletelor din tabara
16.00 – 17.00  decernarea diplomelor, concluzii
17.00  – plecarea la gara
22.30 – sosirea in Timisoara

Programul cursului fete 2-6 august

Cursul are loc la Arsenal Park in apropiere de Orastie, judetul Hunedoara. Arsenal Park este un parc cu tematica militara, avand conditii de cazare si masa la inalte standarde de calitate. Pentru detalii despre locatia cursului dati click aici. Pana veti da click pe link-ul anterior… am sa va spun parerea mea despre Arsenal Park… IMPECABIL!

Locatie minunata, conditii de cazare super, oameni minunati, servire ireprosabila, mancare excelenta! Multumim tuturor, in special lui Olav, Doamnei Sorina, lui Ovidiu si Domnului Director Racovita. Vom reveni cu drag!

Ziua 1

8.00 – Plecarea din Timisoara cu trenul
12.00 – Sosirea la Arsenal Park
12.00 – 14.00 cazarea
14.00 – pranzul
15.00 – 16.00 odihna
16.00 – 19.00 cunoastere, organizare, formarea echipelor
19.00 -20.00 cina
20.00 – 22.00 vizionare de film

Ziua 2

8.45-9.00 inviorare
9.00-10.00 micul dejun
10.00 – 11.00 instructie militara
11.00 – 13.00 program liber, piscina
13.00 – 14.00 pranzul
14.00 – 15.00 odihna
15.00 – 17.00 seminar “Utilitatea asistentelor medicale in armata”
17.00 – 19.00 tehnici de prim ajutor, demonstratii si exercitii practice
19.00 – 20.00 cina
20.00 -22.00 vizionare de film sau plimbare

Ziua 3

8.45-9.00 inviorare
9.00-10.00 micul dejun
10.00 – 11.00 concurs cu drezina
11.00 – 13.00 tiroliana
13.00 – 14.00 pranzul
14.00 – 15.00 odihna
15.00 – 17.00 seminar “Notiuni de supravietuire 1”
17.00 – 19.00 tehnici de supravietuire, aprinderea focului si orientare
19.00 – 20.00 cina
20.00 -21.00 orientare in natura, observarea stelelor  cu telescopul
21.00 -23.00 Cinema in aer liber, eveniment organizat de Arsenal Park in colaborare cu CosyMo’s Solar Cinema Olanda

Ziua 4

8.45-9.00 inviorare
9.00-10.00 micul dejun
10.00 – 11.00 jocuri militare
11.00 – 13.00 tir cu arma de airsoft
13.00 – 14.00 pranzul
14.00 – 15.00 odihna
15.00 – 17.00 seminar ” De ce baietii vor sa fie macho?
17.00 – 19.00 program liber, biciclete, piscina, sport
19.00 – 20.00 cina
20.00 -22.00 vizionare de film

Ziua 5

8.45-9.00 inviorare
9.00-10.00 micul dejun
10.00 – 12.00 decernarea gradelor, diplomelor, scrisoarea “amintire”
11.00 – 13.00 discutii, pareri
13.00 – 14.00 pranzul
14.00 – 16.00 pregatirea de plecare
18.00 – plecarea din Orastie
22.40 – sosirea in Timisoara

Programul cursului baieti 5-9 iulie

Cursul are loc la Arsenal Park, in apropiere de Orastie, judetul Hunedoara. Arsenal Park este un parc cu tematica militara, avand conditii de cazare si masa la inalte standarde de calitate. Pentru detalii despre locatia cursului dati click aici.

Ziua 1

8.00 – Plecarea din Timisoara cu trenul
12.00 – Sosirea la Arsenal Park
12.00 – 14.00 cazarea
14.00 – pranzul (de acasa)
15.00 – 16.00 odihna
16.00 – 19.00 cunoastere, organizare, formarea echipelor
19.00 -20.00 cina
20.00 – 22.00 vizionare de film

Ziua 2

7.30 – 8.00 inviorare
8.00 – 9.00 micul dejun
9.00 – 11.00 instructie militara
11.00 – 13.00 sedinta de tras cu arcul
13.00 – 14.00 pranzul
14.00 – 15.00 odihna
15.00 – 17.00 seminar “Camaraderia in trupele “puscasilor marini”
17.00 – 19.00 plimbare cu bicicleta, notiuni de supravietuire
19.00 – 20.00 cina
20.00 -22.00 vizionare de film

Ziua 3

7.30 – 8.00 inviorare
8.00 – 9.00 micul dejun
9.00 – 11.00 concurs cu drezina
11.00 – 13.00 tiroliana
13.00 – 14.00 pranzul
14.00 – 15.00 odihna
15.00 – 17.00 seminar “Notiuni de supravietuire 1”
17.00 – 19.00 tehnici de supravietuire, aprinderea focului
19.00 – 20.00 cina
20.00 -22.00 plimbare si orientare in natura

Ziua 4

7.30 – 8.00 inviorare
8.00 – 9.00 micul dejun
9.00 – 11.00 jocuri militare
11.00 – 13.00 tir cu arma de airsoft
13.00 – 14.00 pranzul
14.00 – 15.00 odihna
15.00 – 17.00 seminar “Notiuni de supravietuire 2”
17.00 – 19.00 tehnici de supravietuire, camuflajul
19.00 – 20.00 cina
20.00 -22.00 vizionare de film

Ziua 5

7.30 – 8.00 inviorare
8.00 – 9.00 micul dejun
9.00 – 11.00 decernarea gradelor, diplomelor, scrisoarea din “armata”
11.00 – 13.00 discutii, pareri
13.00 – 14.00 pranzul
14.00 – 16.00 pregatirea de plecare
18.00 – plecarea din Orastie
22.40- sosirea in Timisoara

Meniu

ziua 1

Dejun:
Cina : Salata de vinete cu rosi, Paste Bolognese, Salata de fructe

ziua 2

Mic dejun : omleta simpla, unt, dulceata / miere, ceai, chec cu stafide
Dejun : Supa de pui cu taitei, snitel Vienez cu cartofi prajiti, clatite cu dulceata
Cina : Clatite cu sunca si cascaval, Ficatei de pui cu orez, lapte de pasare

ziua 3

Mic dejun : cremvursti unt, dulceata / miere, ceai chec cu stafide
Dejun : Supa crema de legume, Pulpa de porc la tava cu cartofi piure, budinca de vanilie
Cina : Salata orientala, cascaval pane cu cartofi prajiti, crema de zahar ars

ziua 4

Mic dejun : ochiuri cu sunca, unt, dulceata / miere, ceai, chec cu stafide

Dejun : Supa de fasole boabe, paste cu bacon, gogosi cu dulceata

Cina : Salata bulgareasca, Chiftelute in sos tomat, strudel cu mere

ziua 5

Mic dejun : cabanos expandat, unt, dulceata / miere, ceai, chec cu stafide

Dejun : Supa crema de cartofi cu costita, sarmalute in foi de varzaVarga Beles (budinca de paste cu branza de vaci)

Programul taberei

Ziua 1

8.00 – Plecarea din Timisoara cu trenul

12.00 – Sosirea la Arsenal Park

12.00 – 14.00 cazarea

14.00 – pranzul (de acasa)

15.00 – 16.00 odihna

16.00 – 19.00 cunoastere, organizare, formarea echipelor

19.00 -20.00 cina

20.00 – 22.00 vizionare de film

Ziua 2

7.30 – 8.00 inviorare

8.00 – 9.00 micul dejun

9.00 – 11.00 instructie militara

11.00 – 13.00 sedinta de tras cu arcul

13.00 – 14.00 pranzul

14.00 – 15.00 odihna

15.00 – 17.00 seminar “Camaraderia in trupele de commando”

17.00 – 19.00 plimbare cu bicicleta, notiuni de supravietuire

19.00 – 20.00 cina

20.00 -22.00 vizionare de film

Ziua 3

7.30 – 8.00 inviorare

8.00 – 9.00 micul dejun

9.00 – 11.00 concurs cu drezina

11.00 – 13.00 tiroliana

13.00 – 14.00 pranzul

14.00 – 15.00 odihna

15.00 – 17.00 seminar “Notiuni de supravietuire 1”

17.00 – 19.00 tehnicide supravietuire, aprinderea focului

19.00 – 20.00 cina

20.00 -22.00 plimbare si orientare in natura

Ziua 4

7.30 – 8.00 inviorare

8.00 – 9.00 micul dejun

9.00 – 11.00 jocuri militare

11.00 – 13.00 tir cu arma de airsoft

13.00 – 14.00 pranzul

14.00 – 15.00 odihna

15.00 – 17.00 seminar “Notiuni de supravietuire 2”

17.00 – 19.00 tehnici de supravietuire, camuflajul

19.00 – 20.00 cina

20.00 -22.00 vizionare de film

Ziua 5

7.30 – 8.00 inviorare

8.00 – 9.00 micul dejun

9.00 – 11.00 decernarea gradelor, diplomelor, scrisoarea din “armata”

11.00 – 13.00 discutii, pareri

13.00 – 14.00 pranzul

14.00 – 16.00 pregatirea de plecare

18.00 – plecarea din Orastie

22.40- sosirea in Timisoara

4 comments on “Program”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *